Polski | English

JuniperusJuniperus
O przychodni  
Personel  
Medycyna pracy  
Medycyna estetyczna  
Jednostki chorobowe  
Lokalizacja  
Cennik  
Kontakt  
Praca  

Adres:

ul. Kościuszki 41
05-080 Izabelin

Dojazd >>

Godziny przyjęć gabinetu medycyny estetycznej :

czwartek, piątek 16:00 - 20:00
sobota 11:00 - 18:00

Kontakt: +48 600 223 632


Terapia Botoxem  
Wypełnianie zmarszczek  
Powiększanie ust  
Mezoterapia  
Leczenie nadpotliwości  

Wypełnianie zmarszczek

   Preparaty nazywane popularnie wypełniaczami.
W nazwie zawarty jest sposób działania preparatu. Efekt spłycenia zmarszczek uzyskuje się przez ich wypełnienie. Stosowane są preparaty wchłanialne na bazie kwasu hialuronowego oraz preparaty stałe nie ulegające wchłonięciu. Ze względu na większe bezpieczeństwo stosuje preparaty zawierające kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego, syntetyzowane w laboratorium. Przykładem takich preparatów są Juvederm, Restylane, Surgilift.


    Jak działają wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego?
Kwas hialuronowy stanowi naturalny składnik skóry. Jego cząsteczki przyciągają wodę poprawiając jej nawilżenie, napięcie i odżywienie. Stymujują syntezę kolagenu. Klasycznie stosuje się go do wypełniania fałdów nosowo-wargowych, powiększania ust, unoszenia kącików ust, redukcji zmarszczek nad górną wargą. Można też przy jego użyciu korygować rysy twarzy np. uwydatniać policzki.


    Na czym polega leczenie?
Preparat jest wstrzykiwany w zmarszczki przy użyciu jednorazowej strzykawki zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Ból związany z zabiegiem można zminimalizować stosując znieczulenie miejscowe.

 

    Jak długo utrzymuje się efekt?
Efekt leczenia jest przemijający. Utrzymuje się przez 6-9 miesięcy, w zależności od osoby. Pacjent ma szansę sam ocenić efekt terapii i regularnie ją powtarzać. Efekt leczenia zanika stopniowo. Po kolejnych zabiegach czas utrzymywania się efektów leczenia często się wydłuża, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć, bez zmniejszenia skuteczności terapii.


    Czy leczenie preparatami kwasy hialuronowego może być łączone z innymi zabiegami?
Podanie kwasu hialuronowego jest często stosowane łącznie z innymi zabiegami wykonywanymi w obrębie twarzy, poprawiając końcowy efekt. Zagadnienie ich łączenia z innymi zabiegami powinno być omówione z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.


    Wypełniacze mogą być stosowane u mężczyzn.
Wypełniacze są równie skuteczne u mężczyzn jak i u kobiet. W praktyce coraz częściej mężczyźni decydują się na ten rodzaj terapii, by wyglądać młodziej.


    Czy zabieg jest odpowiedni dla każdej twarzy?
Aby dowiedzieć się, czy możesz zastosować wypełniacze, skonsultuj się z doświadczonym lekarzem, który pomoże Ci wybrać optymalny sposób poprawy wyglądu.

 

Zapraszam


 

 

 

 

Pliki do pobrania:

e-TarNet@2005