Polski | English

JuniperusJuniperus
O przychodni  
Personel  
Medycyna pracy  
Medycyna estetyczna  
Jednostki chorobowe  
Lokalizacja  
Cennik  
Kontakt  
Praca  

Adres:

ul. Kościuszki 41
05-080 Izabelin

Dojazd >>

Godziny przyjęć gabinetu medycyny estetycznej :

czwartek, piątek 16:00 - 20:00
sobota 11:00 - 18:00

Kontakt: +48 600 223 632


Terapia Botoxem  
Wypełnianie zmarszczek  
Powiększanie ust  
Mezoterapia  
Leczenie nadpotliwości  

Mezoterapia

   
Jest to dostarczanie substancji odżywczych poprawiających kondycję skóry za pośrednictwem stosowania zastrzyków śródskórnych. Głębokie podanie gwarantuje, że preparat penetruje do najgłębszych warstw skóry i wchłania się w całości.


   Preparaty
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów. W swoim składzie zawierają witaminy, krzem i kwas hialuronowy. Różnią się też ceną. Stosowanie samych witamin jest mniej kosztowne, ale efekt utrzymuje się krócej i zalecany jest bardzo młodym pacjentkom. Szeroko stosuje się też połączenia koktajlu składników odżywczych z kwasem hialuronowym. Przykładem takiego preparatu jest NCTF 135 HA. Dla dojrzałej cery polecam preparat Surgilift Plus. Zabieg nim wykonany nazywany jest też mezoliftem. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy poprawia jędrność skóry, szczególnie skutecznie napina ją i nadaje zdrowy, młodzieńczy wygląd.


    Na czym polega leczenie?
Preparat jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Wkłuć jest dużo tak by pokryć równomiernie całą powierzchnię poddawaną terapii. Ból związany z zabiegiem jest minimalny ponieważ przed wykonaniem zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe.

 

    Jak często należy powtarzać zabiegi i jak długo utrzymuje się efekt?
W zależności od zastosowanego preparatu mezoterapię należy powtarzać kilkakrotnie w określonych odstępach czasu. Przeciętnie stosuje się ją trzykrotnie w odstępach trzytygodniowych. Dla osiągnięcia optymalnych wyników schemat ten może ulegać zmianie. Efekt zanika stopniowo. Cykl zabiegów należy powtarzać w miarę potrzeby 2-3- krotnie w ciągu roku. Po kolejnych zabiegach czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości kolejnych wstrzyknięć, bez zmniejszenia skuteczności terapii.


    Czy mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami?
Mezoterapia jest często stosowana łącznie z innymi zabiegami wykonywanymi w obrębie twarzy, poprawiając końcowy efekt. Zagadnienie łączenia mezoterapii z innymi zabiegami powinno być omówione z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.


    W jakich okolicach ciała stosowana jest mezoterapia?
Najczęściej mezoterapię stosuje się w obrębie twarzy. Skuteczna jest też rewitalizacja skóry rąk, szyi, dekoltu. Mezoterapię można również bezpiecznie stosować na skórze piersi, brzucha i pośladków.


    Jaki rodzaj mezoterapii jest odpowiedni dla mojej skóry?
Aby dowiedzieć się jaki rodzaj mezoterapii należy zastosować skonsultuj się z doświadczonym lekarzem, który pomoże wybrać Ci optymalny schemat terapii.

 

Zapraszam


 

 

 

 

Pliki do pobrania:

e-TarNet@2005