Polski | English

JuniperusJuniperus
O przychodni  
Personel  
Medycyna pracy  
Medycyna estetyczna  
Jednostki chorobowe  
Lokalizacja  
Cennik  
Kontakt  
Praca  

Adres:

ul. Kościuszki 41
05-080 Izabelin

Dojazd >>

Godziny przyjęć gabinetu medycyny estetycznej :

czwartek, piątek 16:00 - 20:00
sobota 11:00 - 18:00

Kontakt: +48 600 223 632


Terapia Botoxem  
Wypełnianie zmarszczek  
Powiększanie ust  
Mezoterapia  
Leczenie nadpotliwości  

BOTOX

   
Botox to nazwa handlowa oczyszczonej postaci toksyny botulinowej, produkowanej przez bakterie. Toxyna botulinowa występuje także pod nazwą Dysport.


    Jak działa Botox?
Botox blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni mimicznych twarzy. Zapobiega to ich skurczowi, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się położonej nad nimi skóry. Botox działa jedynie w miejscu, w którym został wstrzyknięty. Podanie niewielkiej dawki leku w precyzyjnie wybrane okolice twarzy likwiduje zmarszczki wywoływane przez kurczenie się mięśni mimicznych. Skutecznie spłyca "lwie" zmarszczki między brwiami, poziome linie czoła, "kurze łapki". Nadaje się też do korekcji "zmarszczek palacza" powstających nad górną wargą.


   
Botox jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą. Niewielką ilość preparatu bardzo precyzyjnie wstrzykuje się w kilka miejsc na twarzy. Ból związany z zabiegiem jest minimalny.

 

    Jak długo utrzymuje się efekt?
Zaletą preparatu Botox jest to, że efekt leczenia tym preparatem jest przemijający. Utrzymuje się przez 6-9 miesięcy, w zależności od osoby. Pacjent ma szansę sam ocenić efekt terapii i regularnie ją powtarzać. Efekt leczenia zanika stopniowo. Wstrzyknięcie można wykonywać 2-3- krotnie w ciągu roku. Po kolejnych zabiegach czas utrzymywania się efektów leczenia wydłuża się, co wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości podawania.


    Czy leczenie preparatem Botox jest bezpieczne?
Stosowanie Botoxu charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem. Preparat stosowany jest od kilkudziesięciu lat, w ponad 60 krajach, u pacjentów z wieloma problemami zdrowotnymi. Do najczęstszych działań niepożądanych należy krótkotrwałe zaczerwienienie i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia. Niezwykle rzadko może dochodzić do niewielkiego i przejściowego obniżania się brwi i powiek. Preparat Botox nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań, które potwierdziłyby brak wpływu leku na płód i mleko matki.
Nie donoszono o trwałych działaniach niepożądanych, związanych z zastosowaniem preparatu Botox. Jest często stosowany przez celebrytów i ludzi biznesu, wypracował sobie stabilną pozycję w wielu krajach świata.


    Czy leczenie preparatem Botox może być łączone z innymi zabiegami?
Botox jest często stosowany łącznie z innymi zabiegami wykonywanymi w obrębie twarzy, poprawiając końcowy efekt. Zagadnienie łączenia Botoxu z innymi zabiegami powinno być omówione z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia.


   Preparat może być stosowany u mężczyzn.
Botox jest równie skuteczny u mężczyzn jak i u kobiet. W praktyce coraz częściej mężczyźni decydują się na ten rodzaj terapii, by wyglądać młodziej.


    Czy Botox jest odpowiedni dla każdej twarzy?
Aby dowiedzieć się, czy możesz zastosować Botox, skonsultuj się z doświadczonym lekarzem, który pomoże wybrać Ci optymalny sposób poprawy wyglądu.

 

Zapraszam


 

 

 

 

Pliki do pobrania:

e-TarNet@2005